KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12213597
*
nr 1221 3597
Lennart Iverus
(1930-2012), Sverige
Etsning, Komposition med Kasetter. Signerad, daterad 1960, numrerad 11/30, motivet: 34x26 cm
Lennart Iverus, svensk bildkonstnär född 1930, död 2012.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 december 2018
kl 20:49:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/12 22:36:18
1
100 kr
3/12 16:57:53
2
150 kr
3/12 20:36:14
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Lennart Iverus
Lennart Iverus, svensk bildkonstnär född 1930, död 2012.
Läs mer om Lennart Iverus
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik lennart iverus svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:26
-
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:52
-
6149 Etsning
Gunnar Norrman (f. 1912), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:47
-
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:17
-
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:19
*
Lennart Iverus
Lennart Iverus, svensk bildkonstnär född 1930, död 2012.
Läs mer om Lennart Iverus
nr 1221 3597
Lennart Iverus
(1930-2012), Sverige
Etsning, Komposition med Kasetter. Signerad, daterad 1960, numrerad 11/30, motivet: 34x26 cm
Lennart Iverus, svensk bildkonstnär född 1930, död 2012.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 december 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/12 22:36:18 | 1 | 100 kr |
3/12 16:57:53 | 2 | 150 kr |
3/12 20:36:14 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Lennart Iverus
Lennart Iverus, svensk bildkonstnär född 1930, död 2012.Läs mer om Lennart Iverus
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik lennart iverus svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16 -
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:26 -
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:52
-
6149 Etsning
Gunnar Norrman (f. 1912), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:47 -
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:17 -
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:19